koronavirus a ČFK

Vážení přátelé.

předem se omlouvám za nepopulární zprávy, ale pokládám jako prezident za nutné vyjádřit se k celkovému dění okolo koronaviru a jak tyto události ovlivňují naši organizaci.

Česká republika v posledních dnech zpřísňuje bezpečnostní opatření za účelem snížení rizika nákazy mezi obyvatelstvem. Osobně věřím tomu, že tato opatření jsou dobře promyšlena a budou efektivní. Z tohoto důvodu a zcela v duchu nařízení vlády, děkuji za rozhodnutí organizátorů v rámci ČFK zrušit na našem území veškeré akce bez ohledu na počet zájemců a to až do odvolání. Děkuji vám za příkladný a zodpovědný přístup.

Vyzývám vedoucí oddílů, aby seznámili svoje členy s bezpečnostními opatřeními a přerušili pravidelné tréninky a to až do odvolání nouzového stavu vyhlášeného vládou.

Jakkoli si myslíme, že pravděpodobnost výskytu u návštěvníků po našich akcích je zanedbatelně malá, možné dopady na naši organizaci mohou být enormí.
Proto, vědom si následků, které toto rozhodnutí sebou přináší, ještě jednou děkuji za trpělivost a disciplinovanost.

O vývoji informace jste více či méně objektivně informováni z médií, nicméně pokud dojde nějaké zásadní změně pro ČFK, budu vás informovat.

EKF nám dnes podalo oficiální prohlášení o zrušení EKC v Norsku. Další akce budou s největší pravděpodobností následovat.

Pokud budu z mojí pozice moci s něčím pomoct, dejte mi, prosím, vědět, rád se o to postarám. Upřednostňuji telefonní kontakt.

Ještě jednou děkuj a přeji nám všem, aby se tuto situaci rychle podařilo vyřešit.

Jindra